top of page

O společnosti

Firma ZPA Praga, a.s. je tradiční výrobce ozubení a ozubených kol pro převodovky, které se používají ve strojírenství, automobilovém průmyslu, energetice a dalších oblastech. Tradice společnosti sahá až do dvacátých let minulého století. Dřívější program mimo jiné tvořila i výroba pistolí.

 

Aktuální výrobní program zahrnuje výrobu ozubení, ozubených kol, šneků, pastorků a kompletních soukolí pro převodovky v malých, středních i velkých sériích. Společnost zajišťuje i montáž kompletních převodovek pro renomované evropské a české výrobce užitkových a nákladních automobilů a převodovek.

Něco málo z historie

Technologie umožňuje dále výrobu hřídelí, rotační obrábění polotovarů pro různé finální výrobky. Program například zahrnuje opracování dílů, které jsou součástí hydraulických válců (pístnice).

 

Neméně významný podíl tvoří výroba ozubených kol pro servomotory pro mateřskou společnost ZPA Pečky, a.s. ve vysoké kvalitě, neboť tyto servomotory se používají jednak ve výbušných prostředích, jednak v jaderných elektrárnách v tuzemsku i v zahraničí.

Kam se podívat dále na našich stránkách:

2.jpg

Výrobní program

Co vše pro vás zvládneme vyrobit? Podívejte se na naše výrobky.

5.jpg

Strojní park

V naší společnosti máme spolehlivé a moderní stroje.

6.jpg

Výrobní možnosti

Jaké jsou výrobní možnosti našich strojů? To zjistíte na této stránce.

bottom of page